انتظارات بزرگ قدمت نزدیک است کرمانشاهایران

کتاب ارمیا رضا امیرخانی. کتاب پل معلق محمدرضا بایرامی. کتاب در زمان ما ارنست همینگوی. کتاب خیالت راحت رئیس احمد پورامينی.

آرزوهای بزرگ - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

کتاب داستان دو شهر، اثری از چارلز ديكنز چارلز ديكنز. کتاب الیور تویست چارلز ديكنز.

کتاب نیکلاس نیکلبی چارلز ديكنز. کتاب سرود کریسمس چارلز ديكنز. کتاب خانه اشباح چارلز ديكنز.

درباره آرزوهای بزرگ

کتاب دوران سخت چارلز ديكنز. کتاب اولیور تویست نسخه PDF چارلز ديكنز. کتاب آرزوهای بزرگ چارلز ديكنز. کتاب حکایت دو شهر چارلز ديكنز. کتاب صوتی علامتچی چارلز ديكنز.

ظهراب را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران درباره دانلود کتاب آرزوهای بزرگ اثر چارلز دیکنز نشر افق. نظر خود را بنویسید. مگه میشه چارلز دیکنز رمانش بد باشه فوقدالعادس???????? در ۴ سال پیش توسط zahra gh ۳۴. heshmati yahoo. ایران میدان نبرد متخاصمین شد. همدان هم از این موضوع استثناءنبود وهمدان که هنوز از گرفتاری و بدبختی بعد از شورش ساالرالدوله رها نشده بود گرفتار یک بدبختی دیگر شد. همدان به دلیل موقعیتی که در غرب داشت و راه ارتباطی بود، مورد توجه قوای بیگانه شد. روس ها و عثمانی ها همدان را اشغال کردند. در این بین بعضی از خوانین نیز به دشمن کمک میکرد. اکثر خوانین قراگوزلو طرفدار روس و انگلیس بودند.

گرایش خوانین و زمینداران بزرگ منطقه به سبب همخوانی سیاست های استعماری به روس و انگلیس بیشتر از گرایش به سیاست های آلمان و ترک ها بود. به غیر از آنها برخی از افراد تحصیل کرده و به فرنگ رفته،برخی از طبقه مرفه شهر، عده ای از کارکنان اداری و وابسته به روس و انگلیس در شهر طرفداران این گروه به حساب می آمدند و در جنگ از آنها حمایت و جانبداری می کردند و در پی آن بودند که شهر را در اختیار قوای این دو کشور 6 قرار گیرد تا بتوانند جایگاه و منافع خود را حفظ کنند.

ولی در این مورد چن نظر متفاوت وجود دارد. بنا به نقل آقای امیری قراگوزلو که در کتاب بزرگان و سخنسرایان همدان آمده: » در واقعه جنگ جهانی اول، روس ها چون به همدان رسیدند بر آن شدند تا این شهر را به توپ بندند و آن را مانند ارض روم یکسره ویران سازند، امیرافخم ضمن مذاکراتی دوستانه که با ژنرال براتف سردار روسی و سایر مقامات نمود آنان را از این عمل بازداشت.

امیرنظام گروسی با امیر افخم مکاتباتی داشته است« و همچنین فریدالملک در خاطرات خود به ورود روسها به همدان اشاره میکند:»وحشت و اضطراب زیادی بر اهالی همدان مستولی شد. مرحوم امیرافخم که حاکم همدان بود،مرحوم عنایت الملک را که برای مذاکره با پیش قراوالان قوای روس بجاده قزوین فرستاد که موقع ورود صدمه به اهالی نرسانند. عده از اهالی و روحانیون به بیرون شهر به استقبال روس ها رفتند و به رسم دیرین نان و نمک بردند.

ولی اکثرنویسندگان دیگر همچین عقیده ای ندارند و امیرافخم رو در حمایت از روسها متهم کردند، مثل یحیی دولت آبادی که در خاطرات خود امیرافخم را متهم به همدستی با روس می کنددکتر اذکایی این ادعا را رد کرده است» آشکار است که حضرت افخمی خواسته اند منتی بر سر اهالی بیچاره ی همدان بگذارند. حال آن که: اوال قصد ویرانی همدان به دست روس ها اساسی نداشته است،ثانیاً رهایی آن توسط امیرافخم نیز هرگز درست نیست و صرفا ادعایی باطل است.

برنامه ریزی فضایی (جغرافیا)

باری مذاکرات دوستانه با روس ها تفسیر دیگری دارد. قبل از هرچیز، حفظ منافع و عواید بیشمار خود او در میان بوده است« و همچنین آقای مجید فروتن از پژوهشگران محلی همدان به این مورد اشاره کرده:»بلوای دیگر از سوی این خوانین برپا گردید. درسال ق حسام الملک امیرافخم یکبار دیگر به حمایت روس ها که شهر را در اختیار خود داشتند به حکمرانی همدان رسید.

وی نیز عنایت الملک داماد خود را نزد روس ها فرستاد تا باب مذاکره امیرافخم را با ژنرال باراتوف فراهم سازد.

پربیننـده‌ترین‌هـا

در حمایت خوانین بزرگ شهر از بیگانگان نیز امیرافخم به اتفاق امیرتومان حسینعلی خان ضیاءالملک دوم که او نیز از خوانین بزرگ شهر محسوب میگردید، در جهت کمک و الحاق به قوای روس اقدام به گردآوری سپاه متشکل از مردم روستا و عشایر در همدان نمودند. در 26مردادماه ش. که قوای عثمانی قوای روس را عقب نشاندن و شهر همدان را متصرف شدند. بدون درگیری و مقاومتی از شهر خارج و به قوای روس پیوستند و شهر بدون حاکم ماند.

بعداز طی خدمت سربازی در تهران و استان سیستان و بلوچستان به استخدام آموزش و پرورش درآمدم و به استان ایلام و شهر ایلام رفتم. درآن جاهم روی تشابه زبان ایلامی و بختیاری مقداری کار کردم. باری بعدازانقلاب به مسجدسلیمان منتقل شدم و باجدیت بیشتری به کار پژوهش پرداختم. من قصد چاپ واژه نامه را نداشتم و می خواستم روز به روز آن را کامل تر کنم اما اتفاقی رخ داد که باعث شد تغییر عقیده دهم. روزی برحسب اتفاق کتاب واژه نامه ی شاعر خوبمان آقای سیدعلی صالحی که تاکنون نه ایشان را دیده ام و نه با ایشان آشنایی دارم —غیراز آثارش- دیدم. دوستان که این کتاب را دیدند و می دانستند که من هم دراین موضوع کارکرده ام اصرار داشتند که توهم کارت را چاپ کن.

من هم پذیرفتم و به دنبال ناشر رفتم. از ناشران بختیاری ناامید شدم. به سراغ تهرانی ها رفتم. برخی پذیرفتند که با هزینه ی خود آن را چاپ کنند ولی شرایطی داشتند که غیرقابل قبول بود. مثلاً یکی از آن که که ناشر معروفی هم هست اصرارداشت که آوانگاری را حذف کنم و حرکت واژه ها را با نشانه های -َ ،-ِ ، و —ُ نشان دهم که قبول نکردم. به ناشران اهوازی مراجعه کردم حاضرشدند با هزینه ی خودم به چاپ برسانند که با کمک ارشاد اهواز از بانک تجارت پس از گذر از هفتخوان رستم وام گرفتم و سرانجام کتاب با دردسرهایی چاپ شد. در مورد برگشت سرمایه پرسیدید.

من به هیچ وجه به دنبال برگشت سرمایه ام نبودم ولی اگر ضرر نمی کردم که بهتر بود. کتاب که چاپ شد هیچ کسی پخش آن را قبول نکرد.

به مراکزپخش تهران سرزدم قبول نکردند ناچار خودم آن را پخش کردم که خود می دانید نه امکاناتی داشتم و نه آشنایی. به هرحال درشهر های نزدیک خود بردم به کتابفروشی ها دادم و شهرهای دور را با پست یا به وسیله ی آشنایان فرستادم.


  • دانلود کتاب آرزوهای بزرگ | اثر چارلز دیکنز | نشر افق!
  • پخش مینی سریال خارجی آرزوهای بزرگ از شبکه چهار | شبکه چهار;
  • قلاب کردن نزدیک آبادانایران?
  • آخرین اخبار «۲ هفته ای» - ۳ - خبربان?
  • خاندان بزرگ قراگوزلو – Telegram.
  • معرفی کتاب آرزوهای بزرگ.

شاید باور نکنید خیلی ها باوجود گذشت 13سال از آن هنوز ریالی به من نداده اند و برخی هم غیبشان زده است ولی با این حال خدا را شکر، زیان نکردم و سرمایه ام برگشت. من دیگر امیدی به برگشت بقیه ندارم ولی خوشحال خواهم شد اگر کتاب به دست اهلش رسیده باشد. درضمن برخی ازکتابفروشی ها با وجود این که قیمت پشت جلد تومان بود آن را به چند برابر قیمت فروختند ولی حاضر نیستند سهم مرا از همان تومان بدهند.

الان کتاب نایاب است و افراد زیادی به من مراجعه می کنند که شرمنده اشان می شوم. درخواست تجدید چاپ هم از سوی برخی شده است با وجود این که اسپانسر هم برای چاپش اظهار آمادگی کرده است ولی دوست دارم چاپ دوم آن با تغییرات اساسی و واژه های دیگری باشد که درچاپ اول عمداً حذف کرده بودم درمقدمه دلیل آن را آورده ام یا طی سال های بعداز چاپ از سال تا کنون گردآوری کرده ام به چاپ برسد. درحقیقت می خواهم کتاب دیگری به چاپ برسانم تا این که تجدید چاپ کنم. منظور هم این ست که می خواهم افزدونی ها و تغییرات چنان باشد که انگار چاپ اول کتاب است نه چاپ دوم.

کار دیگری که سال ها مرا به خود مشغول کرده است الفبای خاص زبان بختیاری است. اتفاقاً چند روز پیش در جلسه ای که در خانه ی شاعر خوب آقای قهرمان محمدی با شرکت افراد زیادی از بختیاری ها تشکیل شده بود به توصیه ی استاد خسروی و خود آقای محمدی که تقریباً درجریان کارم هستند مطالبی درباره ی لزوم داشتن الفبایی خاص زبان خودمان مطرح کردم. برخی موافق و برخی هم موافق نزدیک به مخالف بودند. هرکدام حرفشان را زدند. ولی من در چهره ی تعدادی هم نگرانی دیدم که هم به آن ها حق می دهم نگران باشند و هم به خودم که نگرانِ نداشتن یک شیوه ی نگارش واحد باشم.