سرعت منطقه قدمت نزدیک است یزدایران

قوای مسلح این قوم به رهبری مارشیمون بنیامین در حمایت از متفقین و با تحریک آنان علیه امپراطوری عثمانی اعلام جنگ کردند. با شکست مقابل قوای عثمانی مهاجرت و وارد اراضی قفقاز و شمال غرب ایران شدند. احمد کسروی شمار آنان را حدود 12 هزار خانوار ذکر کرده که از طریق سلماس وارد ارومیه در آذربایجان ایران شدند. بعدها حدود 8 هزار تن از ارامنه نیز از سمت ایروان وارد ارومیه شدند. براساس برخی منابع حدود 20 هزار نفر از مسیحیانی نیز که از قبل در این منطقه سکونت داشتند به آنان پیوسته و پس از مسلح شدن به فکر تحقق رویاهای خود در این منطقه افتادند.

آنان چون نتوانسته بودند در سرزمین های عثمای کاری از پیش ببرند، تمرکز خود را معطوف به قفقاز و شمال غربی ایران آذربایجان غربی کردند. پیوستن آشوریان و ارامنه محلی به قوای مسیحی به ویژه پس از قتل رهبرشان صورت گرفت و این اتفاق آنان را چنان را خشمگین کرد که تر و خشک را با هم سوزاندند و حق همسایگی دیرین از یاد بردند. البته شواهد نشان می دهد که عمده جنایات توسط مسیحیان غیر بومی انجام شده است.

گروه های مسلح ارمنی و آشوری با حمایت مالی و ایدئوژیک روسیه و برخی کشورهای دیگر اروپایی دشمن عثمانی به تبلیغ ایدئولوژی افراطی ملی گرایانه و پروژه تشکیل کشور ارمنی-مسیحی از دریا تا دریا خزر-مدیترانه می پرداختند اساس این ایدئولوژی همانند تشکیل کشور اسرائیل بر مبنای تجمیع ارامنه سراسر دنیا در سرزمین های عمدتا آذربایحانی نشین بود. محمدصادق میرزا معزالدوله نوه عباس میرزا حاکم ارومیه در گزارشات و نامه هایی که در آن دوران به تهران ارسال کرده از تحریک و مسلح شدن ارامنه توسط روسها خبر داده است.

استفاده ابزاری روسیه از اشتیاق ارامنه و آشوریها برای تاسیس کشور مستقل در شرق سرزمین عثمانی و اراضی دیگر ملت ها به ویژه آذربایجانی ها در جنگ های حکومت قاجار با روسیه تزاری نیز تکرار شد. پس از اینکه حزب داشناکاسیتیون توسط ارامنه افراطی در سال با هدف ایجاد ارمنستان بزرگ در تفلیس ایجاد شد، دشمنی با مسلمانان منطقه و به ویژه آذربایجانیها سرعت بیشتری به خود گرفت و جنایات بزرگی در اراضی تاریخی آذربایجان از جمله ایروان، باکو، گنجه، سومقائیت و دیگر شهرها به وقوع پیوست که هدفی جز پاکسازی قومی و تشکیل کشوری ارمنی نداشت. در همین راستا در سال و پس از شکست روسیه در مقابل ژاپن ارامنه از فرصت ضعف حکوکت مرکزی استفاده کرده و شوروشی را علیه مسلمانان آغاز کردند.

این مساله سرآغاز جنگی بود که تقریبا تمام مسلمانان دو سوی ارس آراز را فرا گرفت. در یکی از دراماتیکترین بخش های جنگ قاجاریه با روسها در گنجه در جمهوری آذربایجان که با مقاومت مردم این شهر جریان داشت، قلعه گنجه بر اثر خیانت ارمنی ها سقوط کرد.

آشنایی با جدیدترین و مدرن ترین روش های کاشت مو در ایران

روسها نیز با جدیت در تلاش بودند که ترکیب جمعیتی قفقار را که اکثریت آنان را مسلمانان تشکیل می دادند به نفع غیرترکها به ویژه مسیحیان تغییر دهند. کوچ گسترده ارامنه-آشوری به آذربایجان ایران نیز از سال آغاز شد. این کشتار از 21 فوریه شروع و بعد از روز نسل کشی مردم بی دفاع آذربایجان غربی، با ورود عثمانی و مقاومت محلی به پایان رسید. با وقوع انقلاب کمونیستی در روسیه و خروج این کشور از مناطق تحت اشغالش از جمله آذربایجان و شرق عثمانی، حمایت روسیه از ارامنه و آشوریها تا حدود زیادی کمتر شد.

با این حال این حمایت توسط بریتانیا و فرانسه با اهدافی تقریبا مشابه ادامه یافت چرا که کشورهای مذکور نیز طرف مقابل عثمانی در جنگ جهانی بودند. آشوریان به فرماندهی بنیامین مارشیمون که رهبر مذهبی آنان نیز بود ، ارمنیان به فرماندهی آقا پطرس که مدتی نیز کنسول عثمانی در ارومیه بود و گروه سوم بخشی از کردها به رهبری اسماعیل سیمیتکو.

Account Options

اوضاع در غرب آذربایجان از همه جا بدتر بود چراکه این منطقه گرفتار طرحهای گروههای مختلف اقلیت بومی و غیربومی از جمله آشوریها و ارامنه بود. با حمله انورپاشا به مواضع روس در قارص و ارزروم در 22 دسامبر ، روسها نیروهای خود را از غرب آذربایجان به آن مناطق روانه و به تدریج از آذربایجان خارج شدند. اما بعدتر با گرفتار شدن سپاه عثمانی در ساری قمیش در روزهای پایانی سال ، روسها و ارمنی ها-آشوریها بار دیگر بر شرق آناتولی و آذربایجان غربی ارومیه و سلماس حاکم شدند.

آشوری ها-ارامنه ابتدا به منطقه باشقالا در وان حمله و به کشتار مسلمانان مبادرت کردند. در سوم ماه مه روسها با همکاری ارامنه شهر وان را اشغال کردند. امپراطوری عثمانی ها که از خیانت های متمادی ارامنه به تنگ آمده بود مجبور به خلع سلاح ارامنه ای شد که علیه دولت اعلان جنگ کرده بودند. نمونه ای از این خیانت مورد آقاپطروس بود.

منوی ناوبری

وی با آنکه دوره ای کنسول عثمانی در ارومیه بود اما به نیروهای متفقین پیوسته و به فرماندهی بخشی از نیروهای آشوری-ارمنی رسید. پطروس در این مقام نقش مهمی در مبارزه با عثمانی ها و همچنین اشغال و کشتار مردم ارومیه داشت. از این تاریخ جنگ های پی در پی در جنوب دریاچه ارومیه میان روسها و عثمانی به وقوع می پیوست. عمر ناجی فرماندهی بیشتر این جنگ ها را برای عثمانی برعهده داشت. وی در راه اندازی مشروطیت در آزربایجان نیز شرکت داشت. بخش بزرگی از آشوریها در 22 جولای به ارومیه، سلماس و خوی آمدند.


  • دوستیابی نژادی در نزدیکی کرمانایران!
  • سایت دوست یابی مجردها اندیمشکایران!
  • بحران نظام و اعتراض‌ها در ایران به کجا می‌کشد؟ نظر تحلیلگران | ایران | DW | ?

احمد کسروی از تاریخ نویسان معاصر شمار این مهاجران را 12 هزار خانوار حدود 60 هزار نفر ذکر کرده است. مارشیمون در دوم ژانویه دعوتنامه ای از روسیه برای بازدید از این کشور دریافت و از طریف جلفا عازم تفلیس شد. در این سفر روسیه پیشنهاد تشکیل یک تیپ آشوری را کرد. پیشنهادی که روسیه دو سال قبل از آن به اکراد منطقه داده بود. در نتیجه جلسه مارشیمون و روس ها مقرر شد اسلحه و مهمات با قطار از طریق تفلیس به تبریز و وان ارسال شود. این خبر در 4 فوریه در نشریه آلمانی Frunkurter zeytung درج شده است. البته ناگفته نماند که با انقلاب اکتبر، روس ها شروع به خروج از بسیاری از اراضی تحت اشغالشان شدند. با این حال اندکی پس از خروج روسها سرگرد «کراسی» انگلیسی برای بررسی اوضاع نظامی متفین وارد ارومیه شده و به فکر تشکیل ارتش مسیحی افتاد.


  • بهترین برنامه های همسریابی آنلاین نزدیک است Izeایران!
  • به راحتی سرعت اینترنت خود را افزایش دهید.
  • مزایای درخواست پیک موتوری آنلاین از اسنپ!

او که قبلا نیز با سیمتقو همکاری کرده بود به ارومیه آمد تا دوباره جیلوها و ارامنه رادر مقابل عثمانی متحد کند. وی حتی طرح اتحاد سیمتقو با جیلوها را با کنسول روس در ارومیه مطرح کرد که مورد موافقت قرار گرفت. فرانسه و آمریکا نیز مقادیر زیادی سلاح برای این ارتش تهیه کردند. در واقع مارشیمون چون می دانست رویایش بسیار بلندپروازانه است و توان محافظت از مناطق اشغال شده را ندارد، در صدد اتحاد با یکی از رهبران طایقه کردی شیکاک به نام سیمتقو که در کهنه شهر سلماس اقامت داشت برآمد.

البته این دیدار در راستای خواست بریتانیا و فرانسه برای اتحاد با سیمتقو علیه عثمانی و اشغال غرب ایران و آذربایجان نیز بود.

پرسش‌های متداول

حتی با همکاری یکدیگر قصد داشتند تا نزدیک تبریز نیز بیایند. اما سیمتکو در دیداری که قرار بود موضوع آن چگونگی همکاری ها باشد، به دلیل شکی که به مارشیمون و اینکه سیمتکو در دولت آینده سهمی نخواهد شد، وی را به قتل رساند. جیلوها با قتل مارشیمون به دست سیمتکو که ربطی به مردم أذربایحان نداشت و او حتی در دوره ای به قتل و غارت این مردم نیز دست زده بود برای گرفتن انتقام به سمت کهنه شهر و قلعه چهریق در نزدیکی این شهر که محل اقامت سیمتکو بود حرکت کردند اما وی فرار کرده بود و مردم بی دفاع محلی به جای وی قربانی شدند و آن روز صدها تن از مردم محلی به قتل رسیدند.

پس از مارشیمون پطروس مسولیت فرماندهی نیروهای مسیحی را برعهده گرفت. سلماس با ورود قوایی که از طرف حاکم آزربایجان و با فشار مردم تبریز فرستاده شده بود و همچنین نیروهای امیر ارشد از قره داغ و پیوستن نیروهایی کمکی از خوی نیز نتوانست مقاومت کند و جیلوها چند صد تن را کشته و نزدیک به چهل هزار نفر را از شهر اخراج کردند. بسیاری این مهاجرین اجباری از آنان در راه جان باختند و برخی نیز از طرف سیمتکو غارت یا کشته شدند. در 22 فوریه ده ها هزار قوای ارمنی-آشوری ظرف سه روز با کشتار و یغمایی بی رحمانه، بر این شهر و روستاهای مجاور مسلط شد.

مستندات تاریخی تعداد کشته های آن روز را حدود 12هزار در برخی بیشتر از آن نفر عنوان می کنند. در این سه روز تلاش علمای شهر و حکومت کارساز نشد و کنسول های آمریکا، روسیه و نمایندگان بریتانیا و فرانسه نیز تقریبا به نفع مسیحیان بی طرف بودند. در 25 فوریه اهالی ارومیه به دلیل نداشتن سلاح و نبود کمک تسلیم می شوند. بعد از سقوط شهر وضعیت وخیم تر می شد. جیلوها به خانه های مردم ریخته و غارت می کردند. شماره تماس و ساعت کاری دریاچه چیتگر ساعات کار دریاچه چیتگر: از ۶ صبح تا ۲۴ تلفن دریاچه چیتگر گویا : ۰۲۱۲۴۵۵۷ آدرس دریاچه چیتگر: تهران، انتهای اتوبان همت غرب، دریاچه چیتگر نمایش روی نقشه امکانات و قیمت تفریحات دریاچه چیتگر منبع عکس: سایت tehranpicture.

دیوار چین یکی از عجایب هفتگانه جهان است.

قایق سواری در چیتگر منبع عکس: سایت tehranpicture. اسکله شرقی در سمت بام لند و اسکله غربی در سمت بلوار میلاد قرار دارد. شنا در این دریاچه ممنوع است. هزینه کرایه دوچرخه به مدل دوچرخه بستگی دارد و از ساعتی ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان متغیر است. داشتن گواهینامه، کارت ملی یا کارت پایان خدمت هوشمند برای کرایه دوچرخه ضروری است.

چگونه پینگ خود را کاهش دهیم؟ ۸ کار ساده که باعث کاهش پینگ می‌‌‌شود - زومیت

ساعت کار پیست دوچرخه سواری چیتگر: از ساعت ۱۵ تا ۲۴ تفریح در ساحل سنگی دریاچه چیتگر منبع عکس: سایت tehranpicture. محدودیت سنی ساحل شنی، از ۲ تا ۶ سال است. اشاره کرد. پیست کارتینگ در کنار باجه فروش بلیط در غرب دریاچه قرار دارد. همچنین، محور دوچرخه سواری به طول حدود ۸ کیلومتر در اطراف دریاچه قرار دارد. را در خود جای داده است. ترامپولین، فوتبال دستی کودکان، ایرهاکی، پل معلق، اتاق موانع، سرسره و از جمله امکانات شهربازی بام لند چیتگر هستند؛ ضمن اینکه با پرداخت هزینه مجزا امکان نقاشی روی صورت و عکاسی از کودکان نیز وجود دارد. این بازی که برای افراد هشت سال به بالا مناسب است، در نزدیکی فروشگاه کیدز گاردن قرار دارد.

در این بازی بازیکن باید با توپ، صفحه دارت را هدف قرار دهد و توپ را به مرکز صفحه شوت کند. نکته بعدی مربوط به آبگیری درياچه و مکانیزم حفظ آب در کف دریاچه است. همچنین، چون امكان تصفيه و چرخش آب در درياچه چيتگر وجود ندارد، درياچه حالت ماندابی پيدا خواهد كرد. البته در نخستین روزهای آبگیری دریاچه، آب دریاچه به صورت ساکن باقی ماند و همین موضوع موجب بو گرفتن آب و تجمع پشه در روی سطح دریاچه شد.

چگونه با مترو به دریاچه چیتگر برویم؟ اگر قصد عزیمت به دریاچه چیتگر با مترو را دارید، کافی است تا سوار یکی از قطارهای خط صادقیه - گلشهر شده و در ایستگاه مترو چیتگر پیاده شوید و با اتوبوس شهرک شهید باقری، راهی دریاچه شوید. ساعت کار دریاچه چیتگر چگونه است؟ ساعات کار دریاچه چیتگر: از ۶ صبح تا ۲۴ بوده و بازدید برای عموم آزاد است. اطلاعات جاذبه گردشگری. بررسی رای مفید.