بهترین مکان قلاب کردن همدانایران

اگر پرده از دو ردیف تشکیل شده است بهتر است در ابتدا پرده پشت را نصب کنیدو بعد از آویزان کردن آن، درپوش ریل ها را در دو طرف قرار دهید تا از خارج شدن پرده از ریل جلوگیری کنید. با توجه به اینکه پرده باز یا بسته خواهد شد، یک یا دو طرف ریسمان ها را به درپوش گره زده و محکم کنید. مهمترین مرحله در نصب پرده ها، نصب ریل پرده است زیرا باید محل قرار گیری و نصب پرده مشخص شود. تعیین محل نصب ریل پرده به نوع و سبک پنجره، نوع پرده و ارتفاع تا سقف بستگی دارد که باید از قبل بررسی شود.

برای نصب ریل پرده های استاندارد باید محلی میان بالاترین قسمت پنجره و سقف را انتخاب کنید. برای بلندتر دیده دن پرده، ریل پرده را نزدیک به سقف نصب کنید و از میله پرده مخفی استفاده کنید. نصب ریل گریبر تفاوت زیادی با نصب ریل پرده معمولی ندارد. مانند مراحل نصب ریل پرده معمولی قبل از هر کاری باید با اندازه گیری طول و عرض دقیق محل نصب پرده، محل نصب را مشخص کرده و علامت گذاری کنید. با توجه به اندازه پرده و اینکه تا چه قسمتی از زیر پنجره باید آویزان باشد، بهترین مکان را برای نصب ریل گریبر انتخاب کنید.

در روش نصب ریل گریبر، پرده با استفاده از قلاب یا حلقه از میله پرده آویزان می شود. بست ها را در دو طرف و در محل مشخص شده، نصب کنیدو پس از آنکه پرده را وارد میله کردید روی ریل قرار دهید. ریل اتوماتیک یکی دیگر از انواع ریل پرده ها است که می توان از لوازم پرده فروشی خریداری کرده و روی میله پرده ریلی معمولی نصب کنید. سبک و مدل پرده، نحوه نصب ریل اتومات را مشخص می کند. در ابتدا باید توجه کنید که اگر قرار است دو پرده روی هم قرار بگیرند، شما نیاز به یک گیره روی هم آور،2 عدد یک قرقره و دو قرقره و نخ ریسمان پرده به اندازه دو برابر طول پرده به اضافه پنج، میله پرده معمولی، یک وزنه مخصوص و گیره پرده دارید.

اگر قرار است پرده شما به دو طرف باز شود پس نحوه نصب ریل اتومات نیز به این صورت خواهد بود. ابتدا میله پرده را به اندازه دلخواهتان برش بزنید.

دسترسی سریع

به یک طرف میله پرده قرقره را پیچ کنید و نیمی از گیره پرده ها را وارد آن کنید. در صورت نیاز دو عدد گیره روی هم آور وارد میله پرده کنید و ادامه گیره ها را داخل آن قرار دهید. حال دو قرقره را به سر میله پرده پیچ کنید. در کشیدن ریسمان باید یک سر ریسمان را از پشت دو قرقره و سپس یک قرقره عبور دهید و از درون سوراخ روی هم آورده و نزدیک به وزنه خارج کنید.

حال سر دیگر ریسمان را از پشت دو قرقره وارد وزنه مخصوص کنید و دوباره از درون دو قرقره و سپس درون سوراخ روی هم آور عبور دهید. حال دو سر سوراخ ریسمان هر دو از روی هم آور قرار دارند، به هم گره بزنید. ریسمان را باید به گونه ای تنظیم کنید که دو عدد روی هم آور شما دقیقا میان کار قرار بگیرند. ریسمان را از درون سوراخ روی هم آور و نزدیک یکی از قرقره ها خارج کرده و به خودش گره بزنید. پس از نصب ریل اتومات، میله پرده و قلاب ها روی آن را نصب کنید. برای نصب باید قلاب ها را روی میله پرده قرار داده و ریسمان را در بالای بخشی که وزنه قرار دارد بکشید تا پرده از دو طرف جمع شود.

اگر مدل پرده به گونه ای است که تنه از یک طرف باز می شود، تنها کافی است مراحل پیچ کردن پایه یک قرقره و دو قرقره را مانند روش قبل انجام دهید. در این روش نیازی به روی هم آور نیست و تمام گیره ها درون میله پرده قرار می گیرند.

علی کریمی - استقلال؛ لذت و رنج یک وابستگی :: ورزش سه

نصب ریل اتومات در این روش به این صورت است که یک ریسمان را بعد از اینکه از پشت یک قرقره و سوراخ گیره عبور دادید از کنار یک قرقره بیرون می آورید و سر دیگر ریسمان را نیز بعد از اینکه از پشت دو قرقره و وزنه عبور دادید از داخل دو قرقره و سوراخ گیره پرده عبور می دهید و به سر دیگر ریسمان گره می زنید. سپس با نصب میله پرده و گیره ها در جای خود، پرده شما از یک طرف کشیده و جمع خواهد شد. برای اینکه پرده دارای چین کمتری باشد، باید از گیره کمتری استفاده شود. این کار علاوه بر چین کمتر موجب روان شدن حرکت پرده به هنگام باز و بسته شدن می شود و فضای کمتری را نیز پس از جمع شدن اشغال می کند.

شرح وظایف کمیته ورزش ماهیگیری استان همدان

در شهر های بزرگ، فروشگاه های اختصاصی فرش، مثلا در یک محدوده یا خیابان شهر به صورت چسبیده به هم و بدون فاصله در کنار هم قرار دارند. در خیابان، کامیون های کوچک و یا وانت های حامل فرش را می بینید که به سمت بازار می روند. دستگاه بافندگی و سایر ابزار و وسایل مانند نخ همه جا برای فروش یافت می شود. در بعضی جاها ممکن است ببینید که شخصی فرشی پهن کرده است و آن را با آب و فرچه می شوید. بسیاری از غربی ها، فرش های شرقی را همان فرش ایرانی می پندارند که البته این تفکر درست نیست اما این اشتباه با توجه به تاثیراتی که تولید فرش ایرانی در سراسر دنیا داشته است قابل درک است.

شهر کاشان با جمعیتی حدود ۱۲۰هزار نفر ، درست در میان تهران و اصفهان و در حاشیه دشت کویر قرارگرفته است. این شهر از مدت ها قبل به خاطر پارچه ها و سفال هایش معروف بوده است. این شهر به عنوان یک مکان تجاری و همچنین استراحتگاه در امتداد جاده ابریشم همواره مورد اهمیت بوده است. فرش معروف اردبیل که هم اکنون قابل بازدید در Victoria and Albert Museum لندن است، گفته می شود که در قرن شانزدهم در شهر کاشان بافته شده است.

سوغات همدان را از کجا بخریم؟ از سفال رنگارنگ لالجین تا ترشی های بی‌همتا

به علاوه فرش های امروزی که به نام فرش دستباف کاشان به فروش می رسند دارای سابقه بسیار خوبی هستند. این فرش ها به صورت دستی در خود شهر کاشان و روستاهای اطراف آن بافته می شوند. برجسته ترین فرش ها در دوره صفویه در بین سال های ۱۵۰۲-۱۷۳۶ میلادی تولید شده اند.


  • پربیننـده‌ترین‌هـا.
  • سرعت دوستیابی با آمریکایی آفریقایی گرگانایران?
  • دوست یابی دختر در انزلیایران!
  • زمان های دوست یابی بوشهرایران?
  • سایت دوست یابی مجردها کوچانایران.
  • و برخی از مزایای تولید صنعتی تیرچه و خرپا در بنا آفرین پارس:;
  • سایت دوستیابی نزدیک است میراژایران.

بعد از یک دوره رکود، فرش هایی با کیفیت بالا دوباره در اواخر قرن نوزدهم تولید شدند. این فرش ها از گره های ایرانی با تراکم گره بسیار بالا ، تار و پودی از پنبه و از موادی با کیفیت بسیار مرغوب تولید می شوند. الگوهای آنها شامل قاب بندی آذینی، طرح هایی از طاقچه ها و در ختان و نقش های برجسته و تمام گلدار است که به زیبایی طراحی شده اند.

رنگ زمینه و غالب آنها  آبی، قرمز و بژ است. کیفیت این فرش ها،  بسیار متفاوت است. برخی از آنها با آنکه در کاشان تولید نشده اند، اما تحت نام فرش کاشان به فروش می رسند. حوال شهر کرمان، واقع در جنوب شرقی ایران سکونتگاه نیمی از عشایر قبیله افشار واقع شده است. این عشایر، صدها سال در شمال غربی ایران زندگی می کردند اما نیمی از قبیله به اجبار به منطقه امروزی آنها، جایی که در آن صنعت فرش به یک شاخه مهم تجارت تبدیل شده، منتقل شدند. فرش دست بافت کاشان به رنگ قرمز و آبی و عمدتاً دارای الگوهای هندسی هستند.

رایج ترین الگوی آنها شامل یک قسمت مرکزی با یک یا چند مدال مربعی شکل است. بعضی می گویند که این یک نماد مخفی است که برای آماده سازی فرش کشیده شده است. امروزه نیز این مدال ها وجود دارند و در واقع به عنوان نماد فرش های افشار محسوب می شوند و همچنین اندازه پهنای آنها بسته  طول فرش متفاوت است، که هرچه طول فرش بیشتر باشد عرض این مدال ها افزایش می یابد. در شهر بابک که در همسایگی شهر افشار وجود دارد فرش های مشابهی تولید می شوند، فرش هایی با تراکم بیشتر ، الگوهایی دقیقتر و با جزئیات بیشتر.

فرش های افشار در بازار به نام فرش های سیرجان معروف هستند. شهر اردبیل، مرکز استان اردبیل است و در شمال ایران در حاشیه دریای خزر واقع شده است. شنیدن نام فرش دستباف اردبیل ممکن است ذهن یک فرش شناس را به فرش اردبیل معروف که هم اکنون در Victoria and Albert Museum در لندن موجود است معطوف کند. این فرش در واقع در کاشان بافته شده، اما در مسجدی در اردبیل قرار داشته و در نهایت برای تامین هزینه های تعمیر مسجد فروخته شده است.

فرش هایی که در اردبیل تولید می شوند از الگوهای قفقازی مانند شیروان، قراباغ و گنجه الهام گرفته اند. بعدها این فرش ها به کالای محبوب و خوشایند  کلکسیونر ها تبدیل شدند. فرش های اردبیل نازک با الگوهای هندسی بسیار زیبا و خوش بافت هستند. امروزه بخش اعظم این محصولات از تولید کننده های فرش با کیفیت بسیار بالا تشکیل شده است و به نام فرش اردبیل به فروش می رسند. در دامنه رشته کوه های زاگرس، غرب شهر اصفهان و حوالی شهرکرد، عشایر بختیاری سکونت دارند. اغلب آنها به زبان فارسی و یا به گویش لری صحبت می کنند در حالی که زبان آن دسته از بختیاری ها  که در استان خوزستان ساکن هستند عربی است.

فهرست عناوین

مردان بختیاری شلوارهای گشاد، کلاهای گرد و پیراهن های کوتاه می پوشند، لباس هایی که قدمت آن  به سلسه اشکانیان بر می گردد. در آن زمان روسای عشایر بختیاری خان ها دارای جایگاه قدرتمندی در جامعه فارسی بودند. چهار محال و بختیاری یکی از پهناور ترین مناطق تولید فرش دستباف است که عشایر و روستاییان از هر نژادی را به خود جذب می کند. همه این فرش ها با نام مشترک بختیار و همچنین بختیاری فروخته می شوند. گاهی به نام محلی که در آن بافته شده اند مانند بلداجی، فریدان و یا سامان شهرت دارند. این فرش ها از پشم بسیار بادوام بافته شده اند و به خوبی زده شده اند که باعث شده است بسیار محکم و ضخیم باشند و از بادوام ترین فرش های ایرانی محسوب شوند.

یکی از الگوهای شناخته شده این فرش ها، الگوی خشتی نقش باغ است که در آن فرش به مربع هایی با گیاهان و حیوانات تقسیم می شود که نماد باغ های ایرانی است.